Minden jóérzésű ember büszke a munkájára, elért eredményeire. Mi is így vagyunk ezzel, márcsak azért is, mert minden egyes általunk kezelt társasházat úgy gondozunk, mintha az a sajátunk lenne. Az üzemeltetés magas színvonalának biztosítása mellett kiemelt figyelmet fordítunk a szükséges felújítások elvégeztetésére is, ahol ez a szemlélet még fontosabb.

A közös képviselőn múlik ugyanis az, hogy:
- a műszaki kérdések helyes megítélésére szán-e kellő időt és energiát;
- megfelelően gazdálkodik-e a vissza nem térítendő támogatásokkal, odafigyel-e kintlevőségek gondos behajtására; biztosítja-e az esetleges saját erőt és forrásokat;
- széles körben megpályáztatja-e az adott felújítási munkát;
- körültekintően tesz-e javaslatot a megfelelő kivitelező kiválasztására;
- nagy gondot fordít-e a társasház érdekeit mindenben szem előtt tartó, kedvező feltételeket tartalmazó kivitelezési szerződés megkötésére;
- személyesen figyelemmel kíséri-e a felújítás kiváló minőségű, határidőre történő elvégzését;
- a munka átadás-átvétele során úgy jár el, mintha a saját házáról lenne szó és kiáll a tulajdonosok jogos érdekei mellett.
A társasházak felújítása a közös képviselő felelőssége
Mindannyian tudjuk, sokkal egyszerűbb, ha a közös képviselő (például elegendő forrás hiányára hivatkozva) halogatja a felújításokat, majd amikor a tulajdonosok elvárása miatt már elengedhetetlen, akkor pályázati forrás nélkül, az első jött-ment kivitelezővel elvégezteti a munkát és érdemi ellenőrzés nélkül kifizeti a számlát. Aki így jár el, az a mi értékrendünk szerint nem közös képviselő. A közös képviselő ugyanis az őt megbízó közösség érdekeit kell hogy képviselje, ahogyan az a nevében is benne van!
Azt, hogy ránk mennyire jellemző mindez, elsősorban azoktól érdemes megkérdezni, akik számára hosszú évek óta nap mint nap dolgozunk. A következőkben bemutatunk néhány példát, mely közös képviselői munkánk töredéke, mindössze ízelítő. További referenciákat készséggel mutatunk be személyesen.